Baner

Ścieżka nawigacji

Treść strony

Fundacja Feniks

logo_c7.jpg

Fundacja Feniks powstała w 2005 roku w Toruniu. Genezą Feniksa są przeżycia założycielki fundacji - Kasi Śmigielskiej. Kasia jest niepełnosprawna od 1996 roku, kiedy to w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Przeżyła razem z 3-letnią wówczas córką Karoliną. Okres leczenia i rehabilitacji powypadkowej oraz proces powrotu do "normalnego" życia trwał wiele lat i trwać pewnie będzie do końca życia. Niepełnosprawność Kasi jest efektem oparzeń 85% powierzchni ciała. Karolina uległa oparzeniom w równie dużym stopniu, dodatkowym skutkiem wypadku jest utrata jej słuchu. 
To jakim człowiekiem się stała po takiej traumie i jak bardzo zmieniło się wszystko w jej życiu, spowodowało, że żyć inaczej nie może jak na rzecz i z drugim człowiekiem. To nie łatwa droga, ale sens życia to sens życia razem.
Tak powstała Fundacja Feniks, którą Kasia do dziś buduje z garstką fantastycznych ludzi. 
Działalność Fundacji skierowana jest głównie do osób niepełnosprawnych, niechcianych gdzieś z po za systemu, po za marginesem często zapomnianych.
Po wielu latach pracy, ale też obserwacji czego Im trzeba, powstały w naszej fundacji trzy światy.
Pierwszy to:
Ranczo Zygmuntówka to dom dla osób, które z różnych przyczyn nie mają własnego domu. Ranczo jest też naszą siedzibą i całym sercem naszej działalności. Wciąż je remontujemy i ulepszamy. Dom dla ludzi i kilkunastu zwierzaków, które też gdzieś los wyrzucił za margines. Zobacz więcej na stronie głównej pod zakładką Ranczo Zygmuntówka.
Drugi to:
Galeria Przydasie:
Zaczarowany świat ludzi i rzeczy. Świat, w który ludzie mają swoje miejsce do pracy i miejsce żeby się realizować. Tworzymy tu niebywałe przedmioty w procesie recyklingu artystycznego, co ni mniej, ni więcej oznacza, że ze śmieci, niechcianych mebli, przedmiotów wszelakich robimy różnego rodzaju cuda. Miejsce urokliwe, ale przede wszystkim zamieszkał tu duch równowagi - przedsiębiorczość, ochrona środowiska i miejsca pracy dla wykluczonych. Galeria jest naszym autorskim pomysłem.
Trzeci to:
Skarbonka:
Nasza Skarbonka to grupa fantastycznych pełno i niepełnosprawnych ludzi jacy ją tworzą. Na cotygodniowych zajęciach rozmawiamy, odwiedzamy czasem kina, muzea, CSW innymi słowy wypełniamy wolnyarrow-10x10.png czas, a co ważne podejmujemy dyskusje na różne ważne tematy. Integracja „pełną gębą”.

ADRES:
Kijaszkowo 6
87-640 Czernikowo
kom. 508 259 871
email: feniksfundacja@op.pl i alariss@op.pl

http://www.fundacja-feniks.org/

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok

Sieć SPLOT

Stopka strony

pl. Św. Katarzyny 9, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 655 50 22
e-mail: siec@tlok.pl
www.siecngo.pl
www.tlok.pl

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

do góry