Baner

Ścieżka nawigacji

Treść strony

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno

Logo wioski kwiatowej.jpg

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno powstało w 2007 roku. Prowadzimy szeroko rozumianą działalność kulturalną, w tym działania na rzecz zachowania i rozwoju lokalnej tożsamości, tradycji, obowiązków, obyczajów i dóbr kultury; działalność na rzecz upowszechniania turystyki, sportu, rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, działania na rzecz zwiększenia udziału młodych ludzi oraz samotnych i niepełnosprawnych w życiu publicznym. 
Dzięki inicjatywie stowarzyszenia powstała w Żalnie siłownia plenerowa, ogród pokazowy – miejsce spotkań i rekreacji mieszkańców oraz doposażony został istniejący plac zabaw. Przy realizacji tych przedsięwzięć wiele godzin przepracowali członkowie stowarzyszenia. 
Corocznie organizujemy Święto kwiatów, bierzemy udział w Historycznym Pochodzie Borowiaków. Swoje prace rękodzielnicze prezentujemy na kiermaszach świątecznych organizowanych przez Muzeum Borów Tucholskich. 
Jesteśmy opiekunami grupy cyrkowej, grupy baletowej oraz  zespołu muzycznego działających w Żalnie. Pracujemy społecznie na rzecz naszej wsi nie tylko przy realizacji projektów. Pragniemy by nasza miejscowość była piękna, by każdy mógł tutaj pięknie żyć. W miejscach użyteczności publicznej, wzdłuż dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich  sadzimy kwiaty, które następnie pielęgnujemy.
W ramach odpłatnej działalności statutowej prowadzimy „Wioskę kwiatową” z ofertą dla turystów. Można u nas nauczyć się robić kwiaty z różnych materiałów, przygotować dla siebie kwiatowe olejki do kąpieli, wziąć udział w grze terenowej i obudzić księżniczkę Różyczkę, zagrać w kwiatowe domino, kwiatowe memory i wziąć udział w różnych grach plenerowych.

ADRES:
ul. Pamięci Narodowej 18
89-506 Żalno
tel. 52 334 16 41
e-mail: zalno@tuchola.pl

www.zalno.tuchola.pl

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok

Sieć SPLOT

Stopka strony

pl. Św. Katarzyny 9, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 655 50 22
e-mail: siec@tlok.pl
www.siecngo.pl
www.tlok.pl

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

do góry